Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Ömer CENGİZ

22 Ocak 1970 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Kartal’da, lise öğrenimini, Yakacık Özel Ortadoğu Koleji’nde, Yükseköğrenimini Ankara’da Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metalurji Anabilim dalı, Metalişleri Bölümünde tamamladı. 1990 yılında, Avusturya’nın Graz şehrindeki Böhler Schweisstechnik firmasında 2 ay süreyle staj çalışmasında bulundu.
1992-2010 yılları arasında, Bingöl-Solhan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde yöneticilik de dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. 2004 yılında Ülkemizin AB Eğitim ve Gençlik Programlarından faydalanmaya başlamasıyla birlikte, eşzamanlı olarak proje çalışmalarına başladı. Bu bağlamda; başta mesleki eğitim odaklı projeler olmak üzere, çok sayıda proje tasarladı, uyguladı ve görev yaptığı bölge başta olmak üzere, geniş kitleler üzerinde proje kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağladı. Çeşitli Avrupa ülkelerinde, onlarca eğitim ve teknik gezi faaliyetlerine katıldı. 2010-2011 yılları arasında, Almanya, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nde çeşitli öğrenci gruplarına rehberlik yaptı.
20 yıllık mesleki bilgi ve deneyimini kurumsal düzeyde paylaşmak ve nitelikli hizmet sunmak amacıyla 2012 yılında Ankara’da “Cengiz Eğitim Proje ve Danışmanlık” şirketini, 2013 yılında Angora Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Merkezi ve Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’ni kurdu.
3 çocuk babası olan ve iyi düzeyde Almanca, orta düzeyde İngilizce bilen Ömer Cengiz, halen kurucusu olduğu şirketlerde takım lideri olarak çalışmalarına devam etmektedir.
o.cengiz@cengizproje.com

Comments are closed.